Nowości:

Dobór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym magazynujemy wszystkie swoje ubrania. Wcale nie musi być nią ogromne wnętrze, by zachować w nim właściwy porządek. Możemy też na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym wnętrzu. W przypadku, gdy mamy zamiar odseparować garderobę od pomieszczenia, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane ubrania to istotny czynnik, który ma wpływ na wystrój garderoby. To, czy w naszej garderobie musi znaleźć się wiele półek, szuflad czy może drążków na wieszaki zależy od rodzaju posiadanych ubrań. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba nie zajmie dużo miejsca, rewelacyjnym wyborem jest zakup szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zwiększyć miejsce zarówno na nasze ubrania oraz różne dodatki. Do niewielkiej garderoby dobrze jest nabyć meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która produkuje pakowne szafy ubraniowe. Ładowna szafa narożna również jest świetną decyzją, a także zwiększy ilość miejsca na naszą odzież.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto również wstawić do naszej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy będzie to oddzielny pokój. Umożliwi to zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. W tym wypadku możemy zdecydować się dostępne na rynku gotowe rozwiązania bądź drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Bardzo istotne jest, aby promienie światła docierały do wszystkich półek oraz zakamarków. W przypadku niemałych przestrzeni musimy skupić się też na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie być właściwe do zapewnienia odpowiedniej ilości oświetlenia. Warto zastanowić się nad nabyciem LED-ów. Wykorzystują one niewiele energii i można zamontować je w przeróżnych miejscach, gdyż mają one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno zabraknąć też właściwego lustra. Nie tylko umożliwi ono swobodne oglądanie się podczas wyboru stosownego ubioru, ale również powiększy ono optycznie wnętrze. Gdy Twoja garderoba jest niewielka, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. Doskonałą alternatywą dla małych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.